Teл. кафедри:
+38 044-2048240

Акредитація

Матеріали сайту

Отримання інженерної або магістерської освіти напряму зварювання за кордоном

Отримання інженерної або магістерської освіти напряму зварювання за кордоном. На даний час в Україні нікого не здивуєш навчанням студентів на інженерно-магістерській спеціальності зварювального напрямку. У всіх складається таке враження, ніби це так всюди: вступив до університету і закінчив його з дипломом інженера або магістра зварювання. Але за кордоном усе не так просто і набагато складніше, ніж в Україні.

Найбільш схожа система отримання зварювальної освіти у Канаді. Там також можна, закінчивши університет, одразу отримати зварювально-інженерну освіту. Але в усьому світі система значно складніша. Іноземні інститути та університети не надають студенту одразу по закінченню зварювальну освіту. В загальному випадку схема отримання зварювальної освіти складається як мінімум з двох етапів. На першому етапі необхідно отримати вищу освіту за спеціальністю, спорідненою до зварювання (наприклад прикладна фізика, металургія, ливарне виробництво, інженерне матеріалознавство, прикладна механіка, інженерна механіка, машинобудування, теплоенергетика, гідроенергетика, атомна енергетика, енергомашинобудування, електротехніка та електротехнології, електромеханіка, авіа- і ракетобудування, двигуни і енергетичні установки літальних апаратів, суднобудування та океанотехніка, будівництво, тощо). Після такої базової освіти фахівцю необхідно перекваліфікуватись у зварювальну інженерно-магістерську освіту, навчаючись у спеціальних навчальних закладах або сертифікаційних центрах. І тільки після отримання спеціального диплома можна виконувати обов’язки фахівця вищого класу по зварюванню. Якщо перший етап навчання (отримання базової вищої освіти спорідненої до зварювальної) може бути отриманий як за рахунок бюджетних коштів, так і за власні кошти по контракту. То другий етап навчання (або перекваліфікація на інженера зі зварювання) відбувається виключно по контракту, тобто за власні кошти. І вартість такого навчання, в залежності від країни, в якій відбувається навчання, складає близько 10 тис. євро.

Це одна сторона – фінансова. Є також інша сторона, - це час, який фахівець витрачає на навчання та підготовку. Фахівцю необхідно отримати базову вищу освіту, на це витрачається 5 років, після чого потрібна перекваліфікація, яка може тривати 1-2 роки в залежності від країни.

Найбільш поширена у світі програма перепідготовки  IWE (International Welding Engineer або Міжнародний інженер зі зварювання) від Міжнародного інституту зварювання. Ці дипломи признаються у більшості країн світу і дають великі перспективи фахівцям щодо працевлаштування, в тому числі і за кордоном.

В Україні, а саме на зварювальному факультеті НТУУ «КПІ», можна отримати все те саме, що й за кордоном, але набагато дешевше і швидше за часом. Для студентів зварювального факультету НТУУ «КПІ» існує пільгова програма, за допомогою якої через 4,5 роки навчання (4 роки навчання на рівень бакалавра зварювання та протягом 6 місяців підготовка для отримання диплома IWE) студент може мати диплом IWE, та коштуватиме це йому менше ніж 400 євро за курси IWE для студентів. В рамках цієї програми окрім отримання диплому:

Таким чином у порівнянні з іноземною освітою в КПІ ім. Ігоря Сікорського фахівець має істотну економію часу та коштів! 

Детальна інформація щодо отримання міжнародних дипломів з напряму зварювання викладена на сайті кафедри зварювального виробництва КПІ ім. Ігояр Сікорського» у розділі «Підготовка за міжнародними програмами».


top