Teл. кафедри:
+38 044-2048240

Акредитація

Матеріали сайту

Програма подвійного диплому КПІ ім. Ігоря Сікорського – Університет Отто-фон-Геріке

 За якими спеціальностями проводиться навчання?

Подвійний диплом КПІ – Отто-фон-Геріке можна отримати за трьома освітньо-кваліфікаційними напрямами (це напрями підготовки бакалаврів, до кожного з них може входити кілька спеціальностей для магістрів/ спеціалістів): інженерна механіка, інженерне матеріалознавство, зварювання.

Хто бере участь у програмі?
З боку КПІ ім. Ігоря Сікорського учасниками є навчально-науковий механіко-машинобудівний інститут, інженерно-фізичний факультет та кафедра зварювального виробництва навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, з боку Університету Отто-фон-Геріке – факультет машинобудування. Співпраця здійснюється через Спільний україно-німецький факультет машинобудування .

Яка загальна схема навчання?
Навчання за програмою подвійного диплому починається з першого курсу бакалаврату (якщо думка про доречність отримання такого диплому прийшла до вас пізніше – ви в прольоті). Протягом 4-х років бакалаврської підготовки студенти – майбутні магістри з подвійним дипломом змушені вечорами відвідувати додаткові заняття з німецької мови (а що робити – на четвертому курсі доведеться здавати іспит TestDAF: без сертифікату Deutsche Sprachpruefung fuer Hochschulzugang в магістратуру не візьмуть), а з третього курсу – ще й лекції за фаховими дисциплінами (лекції також читаються німецькою, причому до їх читання частково залучають професорів з Магдебурга). Додатково такі студенти повинні прикласти максимум зусиль для своєчасного складання екзаменаційних та залікових сесій (ну, можливо, не з першої спроби, але не забувайте, що для вступу в магістратуру необхідно мати певний середній бал). Також доведеться з’їздити на мовну та виробничу практику (відповідно, після другого та третього курсу; мовна практика проводиться на території України, виробнича – в Німеччині).

До навчання в магістратурі і, власне, отримання двох дипломів «за ціною одного» допускають тих, хто відповідає вимогам до магістрантів, які висуває КПІ (якщо десь вхопили трояка – не засмучуйтесь, згадайте про право на перескладання трьох предметів, але бажано такі ситуації заздалегідь врегульовувати під час сесій), успішно (хоча б на задовільну оцінку) склав усі заліки-іспити з додаткової програми, отримав сертифікат про знання німецької мови (будь-який не підійде, потрібен конкретний, якого вимагає німецький виш) та відбув обов’язкові практики.

Наступний етап навчання – магістратура за кордоном. Загалом на чужині доведеться провчитись 3 семестри, періодично повертаючись додому для врегулювання відносин із власним деканатом. У березні на другому році навчання відбувається захист дипломів у Німеччині, а у червні – в Україні.

Як взяти участь у програмі?
На початку навчання на першому курсі слід звернутись до відповідальної особи на факультеті – заступника декана Спільного факультету машинобудування (такі заступники є на кожному з трьох факультетів-учасників). Знання німецької мови на початку навчання не вимагається. Навчання на Спільному факультеті протягом бакалаврської підготовки здійснюється на контрактній основі (при цьому ви не обов’язково повинні бути студентом бюджетної форми навчання).

Контактна інформація
Сайт Спільного факультету машинобудування: http://gfm.kpi.ua/

top