На сьогоднішній день подвійний диплом можна отримати за напрямом зварювання, але програма співпраці є міжуніверситетською, тому студенти інших факультетів також можуть брати в ній участь.
Хто бере участь у програмі?
З боку КПІ ім. Ігоря Сікорського активним учасником є кафедра зварювального виробництва, з боку Федерального університету – Laprosolda Group (Центр досліджень і розвитку зварювальних процесів).
Яка загальна схема навчання?
Хоча власне участь у програмі починається з магістратури, підготовку слід почати хоча б за рік до того, оскільки згідно вимог бразильського університету кандидат на навчання обов’язково повинен брати участь у науковій роботі. На момент вступу до магістратури у нього повинні бути доповіді на конференціях, статті, патенти і т.д.
Залежно від того, хто надає стипендію (власне центр Laprosolda або бразильське міністерство освіти), можливі дві схеми навчання.
Якщо стипендія від міністерства, виїзд до Бразилії відбувається в серпні між 4-м і 5-м курсом (маленька хитрість: на цей момент ви уже повинні скласти вступні іспити до магістратури і отримати рекомендацію до зарахування). У Бразилії протягом першого семестру студент виконує наукові дослідження за темою роботи та поглиблено вивчає португальську мову. Взимку відбувається зарахування до магістратури бразильського університету (це ж Південна півкуля, у них все не як у людей – навчальний рік починається в березні). Наступні 3 семестри студент навчається в магістратурі, складає бразильські сесії, пише та готує до захисту диплом. Після цього він повертається в Україну, і семестр навчається у КПІ (за навчальним планом це перший семестр 6-го курсу). Якщо він писав кваліфікаційну роботу португальською мовою, то додатково він повинен перекласти її українською, а якщо англійською – переклад не потрібен. Взимку (зазвичай, в лютому) відбувається захист диплому в КПІ.
Якщо стипендію надає центр Laprosolda, то студент навчається в КПІ семестр на 5-му курсі, у лютому виїжджає до Бразилії, там його зараховують до магістратури із відстрочкою початку навчання – доведеться прискореними темпами вчити та складати іспит з португальської. Повернення в Україну в цьому випадку відбувається також на перший семестр 6-го курсу уже із захищеним у Бразилії дипломом. Захист диплому в КПІ відбувається у лютому.
Студент самотужки не обирає вид стипендії, про кількість та вид грантів на навчання кожного року надає інформацію бразильська сторона.
Як взяти участь у програмі?
Протягом навчання в бакалавраті слід звернутись до відповідальної особи на факультеті (на кафедрі зварювального виробництва – доц. Чвертко Євгенія Петрівна), заповнити CV встановленого зразка, підготувати документи (бакалаврського диплому, шкільного атестату, характеристику від кафедри, копії статей, патентів, тез і т. д.). Кандидати повинні володіти англійською (або краще – португальською, але це не обов’язково) за фахом на достатньому рівні, щоб у Бразилії спілкуватись в лабораторії з місцевими співробітниками. Зарахування на навчання відбувається за конкурсом.
Контактна інформація
Сайт Федерального університету м. Уберландія: http://ufu.br/
Інформація про програму подвійного диплому: http://inter.weld.kpi.ua/uberlandia
Станом на 2023 р. програма призупинена у зв'язку з повномасштабним вторгненням.