Teл. кафедри:
+38 044-2048240

Акредитація

Бібліотека фахівця

Матеріали сайту

Про програми подвійного диплому

Переваги участі у програмах подвійного диплому та мобільності?
1. За період отримання одного диплому про вищу освіту можна отримати два дипломи.

Перший диплом – іноземного зразка , який видає університет-партнер. Другий – національного зразка –  видає КПІ. Крім того додатково може бути виданий сертифікат про те, що Ви навчались за програмою подвійного диплому .

2. Навчання у магістратурі за кордоном на протязі 1-2 року, отримуючи при цьому стипендію.

3. Можливість взяти участь у розробці реальних проектів за рахунок того, що університети- партнери тісно співпрацюють з промисловістю.

4. Справжній розумний технічний фахівець, знавець своєї справи, який ще й гарно володіє іноземною мовою за фахом на ринку праці стає взагалі не в конкуренції (не його вибирають, а він вибирає).

І ще багато різних переваг, що дає можливість зробити лише один висновок – у таких програмах, не вагаючись, обовязково треба брати участь (знання за плечима не носити і дорогоцінного часу не повернути). 

 

Хто управляє цією роботою в КПІ?
Взагалі студентською мобільністю займається спеціально створений відділ академічної мобільності (він входить до складу департаменту Варламова з навчальної роботи). З питань оформлення документів при виїзді за кордон та поверненні звідти слід звертатись до керівника відділу Кучинської Тетяни Сергіївни (тел.: 454-99-55, e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ), а також до власного деканату (певні документи доведеться надавати на факультет).

 

Як виїхати на навчання за кордон, при цьому не втративши студентського місця в КПІ?
У будь-якому випадку при виїзді за кордон (для навчання або стажування) доведеться оформити академічну відпустку або (якщо термін перебування невеликий) – індивідуальний графік. Пам’ятайте, що загалом у академвідпустці можна знаходитись 2 роки, при цьому одноразово вона видається строком на 1 рік.  В той же час правилами передбачено, що студент повинен повертатись на час екзаменаційних сесій та «закривати» їх.

Тому, важливим питанням такого виїзду буде завчасне прояснення моментів повернення на батьківщину із відповідальними особами: керівником магістратури, стажування, деканом, методистом деканату і т. д. Наприклад, якщо навчання відбувається у далекій країні, можна оформити клопотання про те, що візити додому відбуватимуться раз на рік.

Індивідуальний графік складають на початку семестру, при цьому його обов’язково слід узгодити із викладачами (фактично, цей графік – це індивідуальні завдання від кожного з викладачів, чиї пари Ви пропускаєте, та форми контролю).

Також слід заздалегідь, на початку навчання, оформити детальний індивідуальний план. Так Ви знатимете, які предмети можна буде перезарахувати (для цього звертатись до власного деканату). Пам’ятайте, що для перезарахувань університетськими правилами встановлено свої строки (наприклад, якщо Ви повернулись до навчання в КПІ на початку навчального року, то усі борги, так звану академрізницю , необхідно здати до 10 вересня).

Якщо Вам необхідно протягом навчання надсилати до КПІ документи (листи-характеристики, результати сесій та ін.), не забувайте, що пошта надходить до Києва досить довго. Тому, завчасно потурбуйтесь про оформлення таких документів, а перед відправленням поштою надішліть їхні копії електронним шляхом.
Зазвичай угодами про подвійний диплом передбачено, що для участі у подвійній програмі студент повинен відповідати всім вимогам вступників до магістратури обох університетів – КПІ та закордонного. Бажано ознайомитись з цими вимогами хоча б за рік до того, як доведеться вступати до програми. Пам’ятайте про середній бал (при наявності трійок згадайте про право на перескладання трьох предметів, але бажано такі ситуації заздалегідь врегульовувати під час сесій), а також про участь у роботах, що виконуються на кафедрі, доповіді на конференціях, статті, патенти і т. д.
Іноді програма  для вступу вимагає знання іноземних мов та сертифікатів, які ці знання підтверджують. Тому, знову ж таки треба завчасно дізнатись, які саме сертифікати приймають за цією програмою, а то буде дуже прикро, якщо час та гроші витрачені, а в результаті отриманий «неправильний» папірець.

Виїзд за кордон на навчання передбачає оформлення віз, що треба зробити заздалегідь. Проконсультуйтесь із тими, хто уже брав участь в таких програмах або зараз навчається за ними з приводу наявності необхідних документів та термінів їх подачі до консульств та візових центрів.
При надсиланні документів до іноземних колег пам’ятайте, що не всі країни використовують кирилицю (бували випадки)! Давайте файлам назву латинськими літерами, коротку та зрозумілу. Бо до «нормальної» комісії пакет документів може взагалі не дійти.

 

top