Продовження співпраці з оборонно-промисловим

11 березня НТУУ «КПІ» відвідав народний депутат України, голова депутатської фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. Він зустрівся з провідними науковцями університету, серед яких були співробітники зварювального факультета та кафедри зварювального виробництва.

Під час зустрічі гість ознайомився з діяльністю об’єднання та розробками співробітників і студентів НТУУ «КПІ» оборонного характеру, що реалізуються на його виробничих площах.

«У своїй діяльності ми виходимо з Воєнної доктрини України, ухваленої у вересні 2015 року. В ній вказано на критичний стан наукового супроводження та кадрового забезпечення підприємств оборонного комплексу, і визначено дії щодо подолання вказаних проблем шляхом впровадження кардинальних змін у цій галузі найближчим часом і в середньостроковій перспективі», – наголосив на початку зустрічі ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський.

Презентації були присвячені розробкам, що впроваджуються, або вже впроваджено у виробництво. Це багато сучасних розробок, зокрема комплекс методів підвищення ефективності екранування броні конструкціями стільникового типу, що дозволяє покращити безпеку особового складу ЗСУ та Національної гвардії України задіяного в АТО на сході України, зменшити його втрати, зберегти життя та здоров’я людей, що є найвагомішим суспільним внеском. З погляду економіки підвищення живучості військової техніки, гарантує зменшення фінансових втрат при проведені АТО, забезпечує підвищення конкурентної спроможності української військової техніки на світовому ринку зброї.

«Не буду робити якихось зауважень чи висновків, тому що, на мій погляд, тут зібралися фахівці кращі, ніж будь хто», – зауважив Юрій Луценко під час обговорення. Тож свій виступ він присвятив шляхам реформування військово-промислового комплексу, а також зміні пріоритетів держави в організації наукової діяльності та стратегії реформ української економіки.